Пластик чи поліуретан?
Так, мабуть, настав уже той час, коли принцип «зроби сам» дістався й до виготовлення штучного каменю та декоративних панелей! Це справжній прорив для тих, хто хоче обробити будинок на свій смак (причому з мінімальними матеріальними витратами). Або для тих, хто хоче відкрити свою невелику справу.
В основі виробництва лежать полімерні форми. Від їх якості цілком і повністю залежить, наскільки натуральною буде виглядати поверхню, що отримується.
В даний час на ринку можна знайти два типи форм: жорсткі пластикові та гнучкі форми з поліуретанової гуми.
Ви самі, напевно, здогадуєтеся, з якої форми легше діставати готову плитку – з гнучкої гуми або твердого пластику. Але не швидкість і зручність виробництва переважно впливають на вибір матеріалу форми. Саме якість одержуваної поверхні у разі має пріоритетне значення.
Пластикові форми, маючи гладку поверхню, не передають природної фактури натурального
каменю. Поблизу відразу стає помітна згладженість ліній та неприродний блиск. А повторюваність на кожній плитці такого невиразного рельєфу викликає неприємне враження.
І що ж робити, якщо ви вирішили зробити внутрішнє оздоблення «під камінь»? Адже погляд постійно натикатиметься на убоге оформлення, не викликаючи позитивних емоцій.
Вихід знайдено!
Сьогодні на ринку можна знайти еластичні форми. У гнучких гумових формах ідеально імітуються всі тонкощі, вигини та нерівності поверхні натурального каменю.
Це досягається тим, що самі форми виготовляються із зразків лише натурального каменю, а не з такої самої матриці. Виробники форм дбають про те, щоб жоден камінь у формі не повторювався.
Ще один аргумент на користь гнучких форм – довговічність у використанні. Жорсткі форми незручні при розформуванні. Тому їх вистачає максимум на 100-110 виливків. Гнучкі поліуретанові форми виготовлення штучного каменю на цементної основі витримують до 1500 циклів (виливків). А при виготовленні інтер'єрного каменю на гіпсовій основі термін служби форм набагато більший (десятки тисяч виливків).
Не треба бути математиком, щоб підрахувати, скільки пластикових і скільки еластичних форм буде необхідно для виготовлення, скажімо, тисячі квадратних метрів штучного каменю.